Taş Kağıt Makas’ta Harun Yakar’ın tuzağı işe yaradı! Fecir diken üstünde

Kadrosunda Ekin Koç, Serra Arıtürk, Ozan Güven, Hande Ataizi, Burak Yörük ve Hüseyin Avni Danyal’ın yer aldığı ‘Taş Kağıt Makas’ ikinci bölümüyle Kanal D izleyicilerini büyüledi. Sürükleyici ikinci bölümden öne çıkanlar şu şekilde:

RIZA MAHKEMEYE ÇIKTI

Rıza baronun atadığı bir avukat ile hakim karşısına çıktı. Avukat acemiliği ile dikkat çekiyordu. Harun Yakar’ın yakından takip ettiği davada Süreyya savcı iddiları gerçekmiş gibi anlatmaya çalışıyordu. Süreyya’nın sıkıştırmalarına Rıza dayanamasa da cinayetle ilgili suçmaları reddetti. Hayatını kaybeden Büşra’nın babası Haydar mahkemede kalemle Rıza’ya saldırdı. Harun Yakar’ın araya girmesiyle Haydar sakinleşti. Hakim duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.

FECİR BABASINDAN DAYAK YEDİ

Kadri Palaz ile yaşadığı tartışma sonrası Fecir babasının karşısına geçti. Babası çok sinirlenerek Fecir’i tokatladı. Kadri’nin kimsesizken Harun’a sahip çıkarak bugünlere getirdiği anlaşıldı.

12 YIL ÖNCE

Rıza ve ailesi hep beraber lünaparka doğru yola çıktıklarında Umut babasının dakika tahminini düzeltiyor. Ailecek sohbet ederken Rıza arabayı durduruyor. Annesi Umut’a ‘İnsanın ne kadar anısı varsa o kadar zengindir’ derken kontrolden çıkan kamyonet arabalarına çarpıyor. Seher ve Ali Tanrıkulu olay yerinde hayatını kaybediyor.

UMUT VE HARUN MEZARLIKTA KARŞILAŞIYOR

Umut babasının davasından sonra mezarlığa gelerek ölüm yıldönümlerinde annesi ve abisiyle duygularını paylaştı. Harun Yakar da babasının mezarlığına gelmişti. Umut yıllar önce Harun’u burada gördüğü anları anlattı. Harun’dan yardım istedi. Harun’un istediği ücreti ödeyemeyeceğini söyleyen Umut, en iyi avukatı ikna etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştı. Gözyaşları içinde kendini ifade etse de Harun, Rıza’nın avukatı olmayacağını söyledi.

HARUN YAKAR MAHKEMEDE

Umut’un ısrarları sonrası Harun Yakar, Rıza’nın avukatı olmayı kabul etti. Umut, başkomiser Cevher Sarıkaya’nın silahıyla ilgili ayrıntıları Harun’la paylaştı. Harun Yakar, Rıza’nın tehdit edilerek ifade imzalatıldığını söyledi. Harun adliye çıkışında bekleyen basın mensuplarına Büşra’nın cinayetini başkasının işlediğini söyledi.

HARUN’DAN FECİR’E TUZAK

Fecir ve Azo birkaç kişi çağırarak eğlenmek istedi. Harun Yakar, Fecir’in yanına gelecek kişilerden birisini kendi ayarlamıştı. İçeri gelen 4 kişiden biri tokasını masaya koydu. Toka da takılı olan kamera ve ses cihazıyla Fecir ve Azo’nun dediklerini Harun anbean kaydetti. Fecir, Büşra’yı öldürdüğünü Azo’ya anlatırken Harun tüm anları kayda aldı. Fecir her şeyi anlattıktan sonra tokada bulunan kamerayı fark etti.

FECİR TEKLİFTE BULUNDU

Harun’un ofisine gelerek iş teklifinde bulunan Fecir şu ifadeleri kullandı:

Senin iki tane zaafın varmış. Biri kadınlar, bunu beğendim buna katılıyorum. İkincisi para. Bak Harun Yakar ben ilkine birşey yapamam ama ikinci için yaparım. Gel sen benimle çalış, bu müvekkilerin sana veriyorsa yanına iki sıfır ekle.

Harun teklfisi redderek Fecir’i daha çok kızdırdı.

UMUT GÖRÜNTÜLERİ GÖRDÜ

Umut, Harun’la görüşmek için ofisine geldi. Harun ofiste olmadığı için odasında beklerken Büşra’nın dosyasında bir USB bellek buldu. Üzerinde yazanlardan merak edip izlediğinde Fecir’in cinayetini itiraf ettiğini gördü. Umut hemen telefon edip detayı öğrenmek istese de Harun toplantıda olduğunu söyleyerek erteledi. Harun Yakar’ın Fecir’in babasıyla görüştüğü anlaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x