Ramazan’da tıka basa yiyerek 10 kilo vermek mümkün; ünlü diyetisyen açıkladı

Ramazan ayında kilo vermek aslında zor değil. Tek yapmamız gereken dengeli bir beslenmeye devam etmek. Hatta bu şekilde Ramazan boyunca 10 kilo vermek de mümkün.

Ünlü diyetisyen S. Pekraz sosyal medya hesabından Ramazan’da kilo vermek isteyenler ne yapmalı sorusunu yanıtladı.

Ünlü diyetisyen Ramazan boyunca toplamda 10 kilo vermek için yapılması gerekenleri yazdı.

Pekraz, öncelikli olarak iftar saatindeki yiyeceklere dikkat çekti. İftar saatinde ilk olarak orucun suyla açılmasını söyleyen ünlü diyetisyen, mideyi yormayacak bir çorba ile başlanmasını tavsiye etti.

Çorba’nın ardından hemen ana yemeğe geçmenin büyük bir hata olduğunu söyleyen ünlü diyetisyen, 15 dakikalık bir ara verilmesini ve ardından ana yemeğe geçilmesini önerdi.

Pekraz’ın söylemine göre iftarda ağır yemekler yemek büyük bir yanlış. Ana yemek 5 köfte ya da bir avuç içi kadar göğüs etinden oluşacak. Bu etlere mevsim sebzelerinin haşlanmış hali eşlik edecek.

Pilav ve makarna gibi öğünlerin ise asla tüketilmemesi gerekiyor. Peki sahurda ne yiyeceğiz?

Ünlü diyetisyen kilo vermek isteyenlerin iftarda yediklerini sahurda su ile destekleyerek oruç tutmalarının faydalı olacağını söylüyor. Yani sahurda su içip yatmamız gerekiyor.

Eğer ben sahurda yemeden yapamam derseniz o zaman 5 zeytin, 1 kibrit kutusu kadar diyet peynir ve 3 çeri domates sizi tutmaya yetecektir. Bu sayede kilo vermeniz de kolay olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x