Hamas: İsrail’in Lübnan’a saldırısında bir mensubumuz öldü

Hamas, İsrail ordusunun Lübnan’ın güneyinde bir araç ve motosiklete yönelik hava saldırısında Hadi Ali Muhammed Mustafa isimli Filistinli bir mensubunun hayatını kaybettiğini duyurdu. Saldırıda motosiklette bulunan bir erkeğin de yaşamını yitirdiği açıklandı.

AA’nın Lübnan basınından aktardığına göre, İsrail’e ait insansız hava araçları (İHA) Sur kentinin güneyindeki El Huş kara yolu üzerinde bir araca ve motosiklete saldırı düzenledi. Lübnan resmi ajansı NNA’nın geçtiği haberde, saldırıda Filistin ve Suriyeli iki kişinin yaşamını yitirdiği, iki kişinin ise yaralandığı belirtildi. Reuters’a konuşan iki güvenlik kaynağı da motosikletteki Suriyeli bir erkeğin saldırıda öldüğünü söyledi.

SEYİR HALİNDEKİ ARACA SALDIRI DÜZENLENDİ

Hamas ise olayın ardından yaptığı açıklamada, söz konusu saldırıda Filistinli Hadi Ali Muhammed Mustafa adındaki üyesinin öldüğünü duyurdu. Seyir halinde hedef alınan araca ilişkin yayımlanan görüntülerde de aracın tamamen alev aldığı görüldü.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim 2023’teki ‘Aksa Tufanı’ saldırısı ve bunun ardından İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ederken İsrail ordusu ve Hizbullah arasında da 8 Ekim 2023’ten beri karşılıklı saldırılar yaşanıyor. Çatışmalarda, bugüne kadar 242 Hizbullah mensubu, 49 Lübnanlı sivil, 11 Emel Hareketi, 12 Hamas, 12 İslami Cihad mensubu ile 6 İsrailli sivil ve 11 asker öldü.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x